İtalyan Kalitesinin en iyi örneği;

Lapitec® mermer yeniliğin kalıplaşmış hali. Büyük ebatlarda çalışması, estetik açıdan destek sağlarken aynı zamanda mekanik ve fiziksel özelliklerini porselen zarifliğinde ve işlevselliğinde, renk ve işlenebilirliğin en şık biçimde doğal taş olarak sunulmuş biçimidir.

Mimari ve tasarım için son derece uygun olan Lapitec, klasik dokunuş ve akımının yanı sıra, güçlü ve çağdaş esintiler de barındırıyor. Yapısı ve biçimsel şıklığı ise İtaylan mirası sayılacak cinsten.

İç Mekan

Mükemmelliğin “BÜTÜN” hali

Teknik özellikleriyle kolayca çalışma ve işleme imkanının olması, Lapitec’i mutfak tezgahlarında, duvarlarda, yer yüzeylerinde, merdivenlerde ve şöminelerde kullanılmak için kusursuz hale getirdi.

Porselen avantajlarını ve renk çeşitlerini tamamı ile kullanabilen Lapitec size sağlamlığı, zerafeti ve doğal görünümüyle her alanda mükemmeli yaşatacak.

Dış Mekan

Mimarinin yıllardır beklediği heyecan

Hava koşullarından asla etkilenmeyen, ölümsüz mermer Lapitec®, estetik güzelliğin fiziksel ve mekanik sağlamlıkla mükemmelliğe ulaştı. Hafifliği ve direnci ile birlikte yapıldığı malzemeleri, dış kaplamalarda ve sürekli kullanılan alanlar için tasarlandı.

Lapitec®, “bütündür”

Büyük ve geniş alanlarda estetik görünümü mükemmelliğe ulaştırmayı amaçlayan Lapitec®, bu sebepden dolayı büyük ebatlarda çalışmaktadır.3365 x 1500 mm genişliği ve kalibre edilmiş 12,20 ya da 30 mm kalınlığıyla 5,05 m2 alanları kaplayabilen Lapitec®, piyasadaki en büyük ebatlardaki mermer olma özelliğine sahiptir.

Lapitec®, “çok yönlüdür”

Lapitec®, doğallığı ve sağlamlığıyla birçok alanda kullanılabilir. Mimari, tasarım, iç ve dış yaşam alanlarında renk çeşitliliği ve sağlamlığıyla güvenle kullanılabilir.

Lapitec®, “hijyenikdir”

Paslanmayan, nem ve bakteri barındırmayan Lapitec®, ayrıca kolayca temizlenebilme özelliğine sahiptir. “bütün” parçalar halinde kullanılıp işleniyor olması, temizlik ve hijyenin yanı sıra kolayca derz arası kullanılmadan işlenebildiği için kesinlikle bakterilere yer vermemektedir.

Lapitec®, “ölümsüzdür”

Uzun ömürlü, her hava koşuluna dayanıklı Lapitec®’in her levhası asitlere, alkalilere , derin sıyrıklara, yangına, dona dayanıklı ve UV ışınlarına etkilenmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, grafiti ve spret boya tutmama özelliğine de sahiptir.

Lapitec®, “doğaldır”

Lapitec® insanlar ve çevre için maksimum saygı ile üretilmiştir. Hiçbir şekilde reçine veya petrol türevlerini ihtiva etmez.

Tüm zamanlar için Bio-care işleme teknolojisi

Bio-Care teknolojisi, Lapitec®’in kırılmadan ve en ufak hasar almadan havadaki organik parçacıkları kullanarak kolayca temizlenip arınmasını sağlar. Titanium dioxide’in özel bir formundan elde edilen bu özellik, Lapitec® mermerlerimize yapım aşamasında işlenir.

Elde edilen bu kusursuz mermer, havayla kendini temizleyebildiği için “kendi kendini temizleyen” mermer olarak da adlandırılabilir. Ve size her ortamda her yüzeyde kusursuz, yüksek kalitesli mermer keyfini yaşatabilir.

FOSSIL

Zamanı durduran güzellik.

Alevli, bölünmüş yüzeye benzer sertliği ile kaba dokulu yüzeye sahiptir. ” FOSİL ” hem kapalı alanlar için ideal bir seçimdir hem de açık alanlardaki kaplamalar için kayganlığı engelleyecek şekilde işlenmiştir.

SATIN

İpeğin zarafeti ve yumuşaklığı.

İpeksi parlaklığı sayesinde temizliği kolaydır. Saten, mutfak tezgahı, iç ve dış kaplama ve için ideal seçimdir.

VESUVIO

Volkanik magmanın gücü ve dayanıklılığı mermere yansıdı.

Anti kayma özelliklerini sağlayan dokusu ve pürüzsüz yapısı sayesinde ” VESUVIO ” hem iç hem de dış kaplamalarınız için ideal bir seçimdir.

LUX

Parlaklığın yeni anlamı.

Bizim ” LUX ” koleksiyonumuzda Lapitec® levhalarda yüksek yansıtıcı cilalı parlaklık var. ” LUX ” mutfak tezgahları, iç ve dış kaplamalar için idealdir.

UYGULAMALARI

ugurel-single-images

Kaplama uygulamaları

Lapitec® büyüklükleri ne olursa olsun hem yeni hem de eski binaların iç ve dış kaplama gereksinimleri için ideal bir çözümdür ve daha klasik doğal taş, cam, elyaf, çimento ve alüminyum giydirme ürünleri için de son derece iyi bir alternatiftir.

Geliştirilmiş direnç ve esnekliği sayesinde hava alan cepheler yanı sıra, mutfak tezgahı ve büyük asma katlar için mükemmel bir seçimdir. Lapitec®, zaman ve hava koşullarını süzer, UV ışınları, asit yağmurları ve darbelere karşı dayanıklı ve tamamen duyarsızdır.

BANYOLAR

Lapitec® yüzey gözenekli değildir, leke tutmaz, bakteri ve küf barındırmaz, hijyenik ve dayanıklıdır. Ayrıca, banyo yüzeyleri , duşlar, kaldırım ve duvarlarda kullanmak için idealdir ılık su ve bir bez ile temizlenmelidir.

MUTFAK

Lapitec® mutfak tezgahları için mükemmel bir çözümdür. Yüzeyi olmayan, gözenekli, lekeye dayanıklı, hijyenik, kolay temizlenebilen ve saf bir parlaklığa sahiptir. Bu sayede bahsedilen özelliklerin desteklenmesine gerek kalmadan, mutfak dolapları ve çekmecelerin için harika bir seçimdir.

YÜZME HAVUZLARI

Lapitec® kaldırım ve havuz kaplamaları ve spa için gerekli olan, kaymayan özelliği, ısı ve lekelere karşı direnci ve lüks asfaltlama kısaca mermere ihtiyaç duyulan her alan için idealdir. Buna ek olarak Lapitec® kolay temizlenebilir ve renk çeşitliliği ile kullanım alanlarını asla kısıtlamaz.

PARKE

Geliştirilmiş esneklik özelliği, 3 farklı kalınlık seçeneği ve Lapitec, büyük alanlar dahil her türlü yüzey kaplamaları için en ideal seçimdir.

RENK SEÇENEKLERİ

*Sadece SATİN ve LÜX kolleksiyonu için